Novoroční benefiční koncert ukázal, že Nadace Anežka umí opravdu dát sílu do pohybu

Novoroční benefiční koncert ukázal, že Nadace Anežka umí opravdu dát sílu do pohybu

Prvním velkým počinem Nadace Anežka se stal bezesporu novoroční benefiční koncert, který proběhl 4. ledna 2024 v Divadle Broadway. Výtěžek z koncertu byl věnován na nákup vibrační plošiny Galielo MED 25 TT pro neuro-terapeutické centrum Cortex Neuro Centre. Tato plošina pomůže rehabilitovat mnoha dětem s pohybovým hendikepem.

Nadace Anežka nese název podle malé Anežky Štikové, tedy podle dcery zakladatelů nadace zpěvačky Michaely Štikové – Gemrotové a jejího manžela Jiřího Štiky. Nadace vznikla proto, aby i děti, které nemají takové rodinné a finanční zázemí jako má Anežka, mohly dosáhnout na kvalitní péči a potřebné rehabilitace. „Jsem si jistá, že kdyby se měla Anežka rozhodnout, komu věnujeme první pomoc, byla by to právě Adélka Bittnerová a její Cortex Neuro Centre. Stroj Galileo je jediný v Praze a spolu s naší nadací pomůže spoustě dětem,“ vysvětlila poslání koncertu Michaela Gemrotová.

Koncert se nesl nejen v duchu pomoci a vzájemné sounáležitosti, ale hlavně byl plný krásných skladeb a jedinečných hudebních spojení. Na jevišti kromě Michaely Gemrotové vystoupil Václav Noid Bárta, Jitka Boho, Vojta Drahokoupil, Robert Urban, Felicita Prokešová, Alžbeta Bartošová, Josef Vágner, Veronika Stýblová, Pavlína Ďuriačová, Veronika Krejzová, Lukáš Randák a Radka Fišarová, která se zhostila také role moderátorky. Nahradila tak na poslední chvíli Libora Boučka, který měl velmi nádherné a moc důležité otcovské povinnosti. Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář.  Skvělou energii koncertu dodala živá kapela. „Atmosféra celého večera byla doslova dechberoucí, velkolepá a zároveň neskutečně rodinná. Od prvního okamžiku spolu lidé na jevišti i v hledišti společně „dýchali“, bylo to úžasné,“ shodují se manželé Štikovi.

Nechyběla ani tombola a charitativní prodej předmětů spojených s Nadací Anežka či charitativních kalendářů Lenky Hatašové pro rok 2024, kterého se rovněž bez nároku na honorář ujali finalisté soutěže Muž roku 2023 Jan Koželuh, Jan Černohorský a Rostislav Procházka. Výtěžek z tohoto prodeje bude věnován na rehabilitační pobyty pro děti, které se uskuteční na jaře letošního roku.

Nejdojemnějším okamžikem celého koncertu byla píseň Pie Jesu, kterou zazpívala právě Michaela Gemrotová se svým synovcem Honzíkem Penkem před předáním daru v podobě vibrační pološiny Galielo MED 25 TT. Symbolický šek předali jednatelce a vedoucí fyzioterapeutce Cortex Neuro Centre Adéle Bittnerové nejen manželé Michaela Štiková -Gemrotová a Jiří Štika, ale také Matěj Čejka ze společnosti Madesa Care, která dodává stroj Galileo a umožnila nákup stroje za zvýhodněných podmínek, a v neposlední řadě naturopatka a majitelka Levandulového údolí Helena Nuemanová. Levandulové údolí je hlavním partnerem Nadace Anežka a společně se snaží o podporu duševního zdraví nejen dětí, ale i jejich rodin.

Velký dík patří také dalším partnerům, bez kterých by se nejen novoroční benefiční koncert nemohl uskutečnit. Děkujeme, že spolu s Nadací Anežka dáváte sílu do pohybu: GHC GENETICS, KOSTAL INGINEERING, ARIETE AUTOMOTIVE, MANŽELÉ BLAŽKOVI, BRUNETTI DESIGN, COMPAG, BŘÍZA A TRUBAČ, DRASPOL, SAFETY ARCHITECTS, GOLF GEUM, VLASTA BARBER SHOP, ANNOVINO, PETRA BRZKOVÁ módní návrhářka (zapůjčila večerní šaty pro vystupující dámy), SVÍTÍCÍ PÍSMENA, AQUA ANGELS – voda z Islandu, TISK1.CZ, FIREMNICOKOLADY.CZ, KNIHY DOBROVSKÝ, potravinové doplňky HERBAL WORLD, řezbář LUKÁŠ PETŘÍČEK (vytvořil krásné dřevěné slony Nadace Anežka), DÍLNY TVOŘIVOSTI, KVĚTOZOR, RÁDIO FAJN ROCK MUSIC, ANEŽKA JUHOVÁ – designérka a šperkařka , DIVADLO BROADWAY a  DRNEK PIANA – výhradní dovozce nástrojů Steinway & Sons pro ČR a SR.